Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Sunny Xie Ms. Sunny Xie
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-25840258 Е-пошта:2355657544@qq.com
Избрана производи
За нас

Пакувања за пакување Шенжен и материјал Co, Ltd е основана во 2004 година, што е увоз и извоз претпријатија од високо-квалитетни материјали за пакување со висок квалитет. Да се ​​прошири на пазарот, Ченгксинг основаше две подружници во јули, 2011 и ноември, 2014 година, тие се Шенжен Ченгксинг Weiye Industrial Co, Ltd и Dongguan Chengxing пакување материјал технологија технологија копродукции, Ltd. Главните производи Chengxing вклучуваат истегнување филм, ленти за лепило BOPP, лепливи филмови, заштитник на хартиени аголи, палети, ремен за пакување и други материјали за пакување.


Областа во производствената база Донггуан над 100.000 квадратни метри, со меѓународна напредна 5-слојна ко-екструдирана машина за фрлање филмови, повеќеслојни ко-екструдирани машини, машини за обложување со повеќе бои со голема брзина на OPP, мулти-боја автоматска машина за печатење итн.

Ченгксинг има дизајн способност и унапредува техничка иновација сам по себе. И квалитетот и продажбата е далеку поголем од другите домашни добавувачи.


После 10 години развој, Chengxing Packing беше воспоставено долгорочно партнерство со познати претпријатија и домашни и странски, како што е Кина пост, С. Експрес, Вол-Март, Амвеј, Групацијата Леново, Велики wallидови, Рамблери, Office Depot и др.

Со цел да се гарантира врвен квалитет, Chengxing пакувањето го помина ISO 9001 сертификатот за квалитет и сертификатот за животна средина. Уште повеќе, таа ја помина фабричката ревизија од страна на Вол-Март, Office Depot годишно.Талентирано ориентиран, прво квалитетен “е нашата душа, воведовме напредна опрема и суровини со висок квалитет, и посветувајќи се на обезбедување на производи со највисок квалитет и врвни услуги.


Нашата визија: Да станеме најголеми снабдувачи на материјали за пакување во светот.


Очекуваме да соработуваме со вас за да се развиваме заедно, благодарам на вниманието!Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
За нас

Пакувања за пакување Шенжен и материјал Co, Ltd е основана во 2004 година, што е увоз и извоз претпријатија од високо-квалитетни материјали за пакување со висок квалитет. Да се ​​прошири на пазарот, Ченгксинг основаше две подружници во јули, 2011 и ноември, 2014 година, тие се Шенжен Ченгксинг Weiye Industrial Co, Ltd и Dongguan Chengxing пакување материјал технологија технологија копродукции, Ltd. Главните производи Chengxing вклучуваат истегнување филм, ленти за лепило BOPP, лепливи филмови, заштитник на хартиени аголи, палети, ремен за пакување и други материјали за пакување.


Областа во производствената база Донггуан над 100.000 квадратни метри, со меѓународна напредна 5-слојна ко-екструдирана машина за фрлање филмови, повеќеслојни ко-екструдирани машини, машини за обложување со повеќе бои со голема брзина на OPP, мулти-боја автоматска машина за печатење итн.

Ченгксинг има дизајн способност и унапредува техничка иновација сам по себе. И квалитетот и продажбата е далеку поголем од другите домашни добавувачи.


После 10 години развој, Chengxing Packing беше воспоставено долгорочно партнерство со познати претпријатија и домашни и странски, како што е Кина пост, С. Експрес, Вол-Март, Амвеј, Групацијата Леново, Велики wallидови, Рамблери, Office Depot и др.

Со цел да се гарантира врвен квалитет, Chengxing пакувањето го помина ISO 9001 сертификатот за квалитет и сертификатот за животна средина. Уште повеќе, таа ја помина фабричката ревизија од страна на Вол-Март, Office Depot годишно.Талентирано ориентиран, прво квалитетен “е нашата душа, воведовме напредна опрема и суровини со висок квалитет, и посветувајќи се на обезбедување на производи со највисок квалитет и врвни услуги.


Нашата визија: Да станеме најголеми снабдувачи на материјали за пакување во светот.


Очекуваме да соработуваме со вас за да се развиваме заедно, благодарам на вниманието!Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
Нови Продукти
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Related Products List

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање